Kinkeleping ja pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinkeleping ja pärimine

24 Juul 2013, 16:02

Tere,
ema tegi aasta tagasi testamendi, milles määras oma vara pärijateks minu ja venna. Vend suri vahepeal, kuid testamenti ei ole tühistatud ja notar ütles, et selleks pole põhjust. Pool aastat tagasi otsustasid minu ema ja isa (abielus) oma korteri (varem isa nimel) kinkelepinguga vormistada minu nimele. Kas venna lastel on tulevikus pärimisõigus kinkelepinguga minule kingitud korterile?

Re: Kinkeleping ja pärimine

04 Aug 2013, 12:15

Tere,

Pärimine on isiku surma korral tema vara üleminek teisele isikule. Juhul kui korteriomand kingitakse teile, siis kinkijate surma korral ei kuulu see enam pärandvara hulka ja pärimine seda ei puuduta, venna lapsed seda ei päri.
Korteriomandi kinkeleping tuleks vormistada notariaalselt tõestatuna. Kinkelepingu sõlmimisel on teil kindlasti võimalus esitada notarile veel täpsustavaid küsimusi nii kinke vormistamise kui pärimise teemadega seoses.

Lugupidamisega
Kätlin Aun - Janisk
notar

Vasta