pärandist loobumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärandist loobumine

09 Apr 2013, 11:13

Tere!
Ema on testamendis pärandanud oma maja minule. Seal majas elab aga praegu minu õde, kes on ühtlasi ema teine tütar. Kas mul on võimalik loobuda pärandist oma õe kasuks? Olen lugenud, et pärandist loobumise korral läheb pärandvara üle minu lastele. Kas ka siis, kui mul on olemas lihane õde?

Re: pärandist loobumine

10 Apr 2013, 18:27

Tere,

Kahjuks ei selgu küsimusest, kas ema määras testamendiga teile kogu oma vara või siis ainult maja (kinnistu?). Vastavalt sellele, kas ema määras teid kogu oma vara pärijaks või määras ta teid maja osas annakusaajaks, oleksid võimalused ja selgitused pärimisasajaga seoses erinevad. Kuna andmeid pärimisasja, pärijate ringi, tähtaegade ning testamendi kohta on siinkohal esitatud vähe, siis on konkreetsete soovituste andmine pärimisasjaga seoses komplitseeritud.
Olenemata sellest, kas te omandate maja annakuna või pärimise teel, on teil võimalik see hiljem õele võõrandada (näiteks kinkida).
Soovitan pöörduda antud küsimusega pärimisasja menetleva notari konsultasioonile

lugupidamisega
Kätlin Aun - Janisk
notar

Vasta