pärandi võõrandamine kinkimise teel

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärandi võõrandamine kinkimise teel

15 Veebr 2011, 19:46

Pärisin 3/36 mõttelist osa kinnistust.Soovisin selle kinkida õepojale. Notari juures tegime volikirja, milles mina volitasin õepoega sõlmima võlaõigus- ja asjaõiguslepingu minu kaasomandi osa kinkimiseks iseendale(s.t.õepojale) ja esitama kinnistamisavalduse Kinnistusosakonnale. Kinke väärtuse jätsin tema hinnata. Leppisime kokku nii, et tema tasub notarikulud ja muud tasu mina ei nõua, kuna tegemist on meie isakoduga ja õepoeg hakkab seda taastama.
Nüüd sain Maksuametilt teate, et kuna olen kinnisvara võõrandanud, tuleb see deklareerida. Aga ma võõrandasin ju tasuta?

Re: pärandi võõrandamine kinkimise teel

16 Veebr 2011, 13:07

Kindlasti pole see tehing väärtusega 0 krooni. Palun nõudke õepojalt välja kinkeleping ja saate hinna teada. Vara kinkimine on ka vara võõrandamine ja siit arvestatakse tulumaksu. Saate oma lähisugulasega kokku leppida Maksuametile makstavate summade kompenseerimises.

Vasta