pärijad ?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärijad ?

12 Veebr 2011, 14:51

Olen üksinda elav invaliid. Vanemad on surnud, õdesid-vendi ei ole. Pole ka tädisid-onusid ega nende lapsi. Kõige lähemad sugulased on minu vanemate onupoegade järeltulijad. Juhul, kui ma testamenti pole teinud, siis kas nemad on automaatselt minu vara pärijad? Ja kellele minu surma korral ja testamendi puudumisel minu vara üldse jääb?

Re: pärijad ?

16 Veebr 2011, 10:17

Kui testamenti tehtud ei ole, siis toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgseteks pärijateks on sugulased, kes pärivad kolmes järjekorras:
Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja alanejad sugulased.
Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja vanemad ja nende alanejad sugulased.
Kolmanda järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja vanavanemad ja nende alanejad sugulased.

Kaugemad sugulased, kes seaduse järgi pärivad on Teie vanavanemad või juhul kui nemad on surnud, siis nende lapsed. Ehk Teie vanemate õed-vennad või juhul, kui nemad on surnud, siis nende lapsed.
Antud juhul võib aru saada, et ainukesed sugulased Teile on vanavanemate vendade lapsed, keda seadusjärgsete pärijate ringi ei loeta.
Kui ei ole ühtegi sugulast, kes kuulub seadusjärgsete pärijate hulka, siis on pärijaks Teie viimase elukoha järgne kohalik omavalitsus juhul, kui Teie testamendiga kedagi pärijaks ei määra.

Vasta