Pärandus Kanadast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandus Kanadast

09 Dets 2011, 12:02

Tere

Mul oleks küsimus seoses päranduse saamisega Kanadast. Nagu ma aru saan, kehtivad siinkohal Kanada seadused? Kuid kas mina kui päranduse saaja pean ka Eestis läbi viima mingisuguseid juriidilisi toiminguid? Kust üleüldse alustama peaks?

Ette tänades

Re: Pärandus Kanadast

21 Dets 2011, 11:47

Reeglina kohaldatakse pärimisele tõesti pärandaja viimase elukoha seadust ning pärimismenetlus viiakse läbi samuti riigis, kus pärandaja viimati elas.
Samas on ka riike, milles lähtutakse pärandaja kodakondsusest või tuleb arvestada pärandvaraks oleva kinnisvara asukoha riigi õigusega.
Kui pärandaja elas Kanadas ning seal asub ka kogu pärandvara, siis toimub eeldatavasti kogu pärimismenetlus selle riigi seaduste kohaselt. Kuid kuna tegemist on föderaalriigiga, siis pole välistatud, et erinevates provintsides rakendatakse pärimisel mõnevõrra erinevaid reegleid.
Esmalt on soovitav ühendust võtta pärandaja viimase elukoha piirkonna asutuste või isikutega, kelle pädevuses on sealsete pärimistega tegelemine.
Konsultatsiooni saamiseks võib Eestis pöörduda välisõigusabi ning välismaiste pärimistega tegelevate advokaadibüroode või õigusnõustajate poole, näiteks tegeleb selliste küsimustega vandeadvokaat Ivo Mahhov.


Vastas Eve Strang

Vasta