Pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine

30 Nov 2011, 10:40

Minu abikaasa vend koos oma abikaasaga ehitasid kooselu jooksul maja, hiljem abielu lahutati. Peale abikaasa venna surma päris pool maja tema endine abikaasa, kes elab majas siiani, ja teise poole minu abikaasa. Minu abikaasa vennal ja tema naisel oli 3 ühist last, kes kõik on surnud, rohkem pärijaid ei ole, ei õdesid ega vendi kummalgi endistest abikaasadest. Kes pärib minu abikaasa endise vennanaisele kuuluva majapoole tema surma puhul? Kas see läheb kohalikule omavalitsusele või on minu abikaasal õigus seda pärida?

Re: Pärimine

08 Dets 2011, 17:29

Tõenäoliselt oli maja endiste abikaasade ühisvara, kuna reeglina endine abikaasa peale abielu lahutamist teise abikaasa järelt ei päri.
Kui testamenti ega pärimislepingut tehtud ei ole, siis toimub pärimine seaduse järgi.

Pärivad (vere)sugulased kolmes järjekorras. Kui ei ole pärijaid esimesest (lapsed, lapselapsed) ega teisest (pärandaja vanemad ja nende alanejad) järjekorrast, siis pärivad kolmanda järjekorra pärijad - pärandaja vanavanemad ja nende alanejad sugulased. Ehk pärandaja onud-tädid või nende lapsed (eelduslikult vanavanemad on surnud).
Kui ei ole ühtegi sugulast ka sellest järjekorrast, siis tõepoolest läheb pärand üle elukohajärgsele kohalikule omavalitsusele.
Abikaasa ega endise abikaasa vend seadusjärgsete pärijate hulka ei kuulu.


Vastas Eve Strang

Vasta