Pärimisel tekkinud probleem katastriüksustega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimisel tekkinud probleem katastriüksustega

29 Nov 2011, 13:57

Teada on, et testament on testaatori viimane tahteavaldus.
Minu isa määras testamendiga ühe katastriüksuse minule (tütrele) ja teise katastriüksuse pojale ( elab 1944. aastast välismaal
ja vähesel määral oskab eesti keelt, rääkimata meil kehtivatest seadustest).

Pärandi avanemisel selgus, et nii mina, kui ka minu vend oleme kaasomanikud mõlemas katastriüksuses, kuna katastriüksuse
nimi on mõlemal katastriüksusel üks ja sama.

Küsimus: kuidas on täidetud testaatori viimane tahteavaldus, kui mõlemad katastriüksused on kaasomandis?

Re: Pärimisel tekkinud probleem katastriüksustega

08 Dets 2011, 17:26

Kahjuks ei ole küsimuses toodud asjaolusid tundmata võimalik täpsemat hinnangut anda.
Esmalt jääb mulje, et Teie ja vend olite kinnistu(te) kaasomanikud juba enne isa surma? Samuti võivad erinevad katastriüksused kuuluda ühe kinnistu koosseisu ning sellisel juhul ei ole teki neile eraldi omandit enne kinnistu jagamist. Igal juhul on Teil võimalik omavahel saadud kinnistud jagada selliselt nagu soovite.
Täpsema vastuse saamiseks - kuidas ja mida on antud juhul võimalik teha, soovitame Teil pöörduda mõne notari poole.


Vastas Eve Strang

Vasta