Pärandaja kadunud pikka aega,mida teha.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Nov 2021, 22:15

Pärandaja kadunud pikka aega,mida teha.

19 Nov 2021, 23:03

Pärimise kohta ,kui isa –pärandaja on kadunud pikemat aega.
Tere.Isa kadunud ,või siit ilmast reaalselt ka lahkunud,kuid surmatunnistust pole siiamaani,seoses kohtulahendiga.Mitte tunnistada surnuks,seoses tõestamatta tapmisega,keha ei ole leitud.Kuidas pärimisega edasi sellisel juhul minna?
Aega läinud üle 10 aasta.Seos isa kadumisel pojal, kaasa aitamisel, vägivaldsus pereliikmete vastu- äärritub kergesti,vihastab…
Kas sellisel juhul on,poeg ikka veel ka pärijate nimekirjas? Kas saab pärimisega edasi minna,kui inimene kadunud ja surma tunnistus puudub?
Tänud vastamisel….

Postitusi: 2285
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pärandaja kadunud pikka aega,mida teha.

22 Nov 2021, 21:21

Tere

Kui isik on teadmata kadunud, ei saa teda kohe surnuks tunnistada vaid esmalt tuleb kohtus tuvastada tema teadmata kadumise fakt.
Tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 19 lg 1 kohaselt võib kohus teadmata kadunud isiku huvitatud isiku taotlusel surnuks tunnistada, kui viie aasta jooksul ei ole andmeid et ta on elus.
TsKMS § 509 lg 1 p 2 Kohus algatab isiku surnuks tunnistamise menetluse üksnes avalduse alusel. Avalduse võib esitada isik või asutus, kellel on isiku surnuks tunnistamiseks õiguslik huvi, eelkõige teadmata kadunud isiku abikaasa või üleneja või alaneja sugulane
TsKMS § 109 lg 2 Isiku surnuks tunnistamise ja surma aja tuvastamise avaldus esitatakse teadmata kadunud isiku viimase elukoha järgi.
Pärida saab siiski vaid surnud isiku järgi ja surmatunnistuse alusel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta