Pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine

03 Mai 2021, 20:19

Kas pärandaja abikaasal(1086-2005)kes on surnud või tema lastel on veel õigust ühisvarale kui ta on surnud enne pärandajat? Pärandamine on seadusega. Testament puudub, kuna pärandaja oli 13 aastat hooldekodus ja dementne.

Pärandaja (minu isa) suri 15 aprill 2021. Mina olen ainuke laps ja pärija. Abielus oli ta 1086-2005, abielu lõppes abikaasa surmaga. Ühiseid lapsi polnud, aga naisel oli esimesest abielust 2 poega. Kas nemad on nüüd kaaspärijad minu isa pärandist või olen ainuke pärija ikkagi ainult mina?

Re: Pärimine

04 Mai 2021, 11:25

Tere

Kui pärimine toimub seaduse järgi, on pärijateks pärandaja abikaasa ja sugulased. Lapsed pärivad enne teisi sugulasi. Kuna abikaasa on surnud, on seadusjärgseks pärijaks pärandaja lapsed.
Pärandaja abikaasa lapsed, kes ei ole pärandaja lapsed, seaduse järgi pärida ei saa.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta