Pärandina saadud kinnisvara müük

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Apr 2016, 07:19

Pärandina saadud kinnisvara müük

09 Jaan 2021, 18:53

Tere, kas pärandina saadud korteri müügihinnast tuleb tasuda tulumaks kui pärandi saaja ei ole sellesse korterisse sisse kirjutatud?

Postitusi: 1869
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pärandina saadud kinnisvara müük

15 Jaan 2021, 17:12

Tere

Tulumaksuvabastus ei ole seotud sissekirjutusega vaid eluruumi tegeliku kasutamisega. Tulumaksuga ei maksustata vara võõrandamisest saadud kasu, kui isik võõrandas kuni võõrandamiseni elukohana kasutatava korteri. Tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 14 lg 1 kohaselt on isiku elukoht koht, kus isik alaliselt või peamiselt elab. Maksumaksja elukohta iseloomustab esmalt selle seotus tema isiklike ja majanduslike huvidega. Seega on elukoha kindlakstegemine iga maksuvabastuse juhtumi puhul fakti tõestamise küsimus. Riigikohtu suuniste kohaselt on maksuvabastuse rakendamisel määrav isiku tegelik elukoht.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta