Pangakontolt makstud matusetoetus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Mai 2020, 06:54

Pangakontolt makstud matusetoetus

19 Mai 2020, 06:57

Tere.

Minu vend suri alles hiljuti. Peale esmaseid ja tähtsamaid asjatoimetusi läksime panka,et tema konto sulgeda. Selgus,et tal oli kontol ka teatud summa,mis kanti meile üle matusetoetusena (peale seda konto suleti). Nädal hiljem sain teada,et vennal olid ka inkasso võlad ning me võtsime ühendust notariga,et pärandist loobuda. Nüüd olen nii aru saanud,et kui sugulaste poolt loobujate ring täis saab siis läheb pärand üle omavalitsusele,kuhu ta oli viimati sisse kirjutatud. Nüüd on meil tekkinud selline küsimus,et mis saab sellest nn. matusetoetusest,mille pank meile venna kontolt välja maksis? Kas me peame selle tagasi maksma,kui oleme ise pärandist loobunud?

Postitusi: 1809
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pangakontolt makstud matusetoetus

22 Mai 2020, 11:23

Tere

Kuna Teie olete pärandist loobunud, võib pärija nõuda pärandi hulka kuulunud rahaliste vahendite üle andmist. Teiselt poolt on pärandaja matuse kulud kohustatud kandma pärija, ehk kui sugulased on kandnud matusekulud, on neil õigus need kulud pärijalt kes pärandi vastu võtab, välja nõuda. Pärimisseaduse kohaselt kannab pärija pärandaja matuse kulud, arvestades tavasid ning pärandi suurust. Kui pärandvarast ei piisa pärandaja matuse kuludeks, kannab pärija need kulud oma arvel.
Seega võib eeldada, et kokkuleppel pärijaga saab pangast saadud rahalised vahendid tasaarvestada matuse kuludega. Valmis tuleb olla matuse kulude tõendamiseks dokumentidega. Eeltoodust tulenevalt soovitan küsimuse lahendada pärijaga läbirääkimiste teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta