Vanema matmise kohustus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vanema matmise kohustus

13 Nov 2011, 22:31

Tere.
Vajaksin abi olukorral lahendamisel. Minu abikaasa on 40 aastane. Tema vanemad abiellusid 5 kuud enne tema sündi. Tema ema lahkus isa juurest, kui ta oli 1 aastane, kaks kuud hiljem abielu lahutati. Abielus oldi kokku 1 aasta ja 7 kuud. Lahutusega määrati isale alimendid, mida ta maksis ca 1 aasta. Siis olevat ta töö kaotanud ning alimentide maksmine katkes. Veidi hiljem sattus ta kinnipidamisasutusse ning sel hetkel kadus neil igasugune kontakt. Hiljem ema enam alimente välja nõudma ei hakanudki ning nii jäigi, et isa maksis terve tema elu jooksul alimente vaid 1 aasta. Täisealisena püüdis ta paar korda oma isaga kontakti leida, kuid kahjuks jäi see huvi vaid ühepoolseks. Ta oli oma isale ainus laps. Meile teadaolevalt oli ainus sugulane isa vend, kes aga hiljuti suri.
Täna helistati meile politseist ning teatati, et minu abikaasa isa on surnud ning meie peaksime ta nüüd maha matma. Sooviksime teada, et kuidas me peaksime sellises olukorras käituma? Kas tõesti kohustab seadus meid matma täiesti võõrast inimest, kuna tema nimi on minu abikaasa sünnitunnistusel?
Minu abikaasal on 4 alaealist last. Kahele neist maksab ta igakuiselt alimente ning kaks last elavad koos temaga. Eestis puudub tal ametlik töökoht ja sissetulek. Sellises olukorras tundub meile ülekohtune, et peame oma kulul matma inimest, kes nägi oma last viimati, kui ta oli 1 aastane ning pole teda terve elu materiaalselt toetanud.

Re: Vanema matmise kohustus

15 Nov 2011, 19:13

Palun täpsustada, kus avaldaja elab - kas Tallinnas? Soovitan teatada KOV sotsiaalhoolekande osakonnale, et puuduvad võimalused matmiseks.


Vastas Maarika Pähklemäe

Re: Vanema matmise kohustus

16 Nov 2011, 22:24

Avaldaja elab Harjumaal, kuid lahkunu Paide vallas.

Re: Vanema matmise kohustus

18 Nov 2011, 17:49

Kui Te matta ei soovi, siis ei saa Teid selleks sundida. Elukohajärgne vald peab tagama matmise. Kuna küsimus on sotsiaalvaldkonnaga seotud, soovitan pöörduda sotsiaalhoolekande poole.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta