Ikka elatiseprobleemid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ikka elatiseprobleemid

01 Nov 2011, 15:00

Tere! Kasvatame lahuselava laste emaga võrdselt lapsi. Veidi aega tagasi esitas ta kohtule taotluse elatisraha saamiseks. Sellest küsimus: kas laste emal on õigus nõuda elatist nende laste kasvatamiseks, kes elavad minu juures (täielikult)? Lapse kinnitus, klassijuhataja kinnitus jpm kinnitusi selle kohta. Esitasin ka vastuväite kohtule.Vastus oli minu jaoks arusaamatu: "Ei saa olla vaidlust ülalpidamiskohustuse osas ja minimaalse elatise peate tasuma nagunii!“. Kui kohus on juba enne istungit sellisel seisukohal, siis ei ole ju mingit õiglast lahendust oodata. Või olen millestki valesti aru saanud? Kas seadus keelab tõesti vaidluse ülalpidamiskohustuse osas?
Tänud ette !

Re: Ikka elatiseprobleemid

03 Nov 2011, 17:12

Teie kirjast ei selgu, kus lapsed tegelikult elavad. See, et ühiselt lastega tegeletakse, ei vabasta elatise maksmise kohustusest. Lapse kinnitus ja teiste isikute kinnitusest ei piisa, et vabaneda elatise maksmisest.


Vastas Maarika Pähklemäe

Re: Ikka elatiseprobleemid

03 Nov 2011, 21:19

Suur tänu kiire vastuse eest ! Ma ei küsinud lastega tegelemise kohta ,vaid ikka kasvatamise kohta . Ehk siis kas ,kas laste emal on õigus nõuda elatist ka nende laste eest ,kes elavad minu juures (täielikult)
Tõenäoliselt tuleb läbi teha mingi juriidiline toiming ,et laste minu juures elamist tõendada ?

Re: Ikka elatiseprobleemid

07 Nov 2011, 17:11

Juhul, kui lapsed elavad alaliselt Teie juures ja Te täidate ülalpidamiskohustusi, siis nõue on põhjendamatu. Selleks peate esitama kohtule vajalikud tõendid, sealhulgas laste elukoha registreeringu kohta. Kasvatamine ja hädavajalike kulutuste tegemine on erinevad tähendused ja Teie vastu esitatud nõue on eelkõige rahaline.
Ilma asjakohase teaveta ei ole võimalik vastust täpsustada.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta