Isaduse tuvastamine, kui on möödunud juba 20 aastat!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Isaduse tuvastamine, kui on möödunud juba 20 aastat!

24 Okt 2011, 14:45

Tere , minu küsimus on selline.
20 aastat tagasi läksid mu ema ja isa lahku, kui ma polnud veel sündinudki.
Isa jättis ema maha ja keeldus isa olemas. Mu ema oli noor ja ei nõudnud kohtulikult välja alimente ega midagi.
Nüüdseks soovin mina teada, kes on mu isa. Kuid inimene, kes mu isa on, ei tunnista seda ega pole nõus ka DNA uuringuks.
Küsimus oleks siis selline, kas kohtu kaudu on võimalik ka siis isadust tuvastada, kui laps pole alaealine. Kas siis isa ei pea enam isa seaduse ees olema? Mina tahaksin teada saada, kas ta on mu isa. Mis ma tegema peaks?


Ette tänades !

Re: Isaduse tuvastamine, kui on möödunud juba 20 aastat!

25 Okt 2011, 22:28

Vaidlustamise tähtaeg on 1 aasta alates ajast, mil saite teada, et antud isik võib olla Teie isa ( Perekonnaseaduse § 93 lg 3). Juhul, kui vaidlustamise asjaolude teadasaamisest ei ole möödunud 1 aasta, siis saate esitada hagi kohtule.


Vastas Maarika Pähklemäe

Re: Isaduse tuvastamine, kui on möödunud juba 20 aastat!

26 Okt 2011, 20:33

Siis see ei oma tähtsust,et ma täisealine olen ?

Re: Isaduse tuvastamine, kui on möödunud juba 20 aastat!

28 Okt 2011, 15:59

Täisealiseks saanud laps saab kohtu poole pöörduda, kui asjaolude teadasaamisest ei ole möödunud 1 aastat.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta