Päranduse kohta küsimus .

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Päranduse kohta küsimus .

27 Jaan 2023, 13:07

Küsimus selle kohta,kui minu isa peaks surema ning tal pole tehtud testamenti ja mina olen ainus laps tal ning temal on naine ka,kes on Venemaa riigi kodanik .Mis õigused on vene riigi kodanikul siin Eestis üldse nõuda midagi või õigus saada midagi ? Kui isal on nt Eestis oma elamine ehk siis korter ,kas siis on tema naisel siin midagi saada ? Teada on ka see,et isa on oma raha viinud kõik Venemaale ja seda raha siia tagasi ei tooda ma arvan. Seda ma ei saa kahjuks tõestada ,et see raha seal on olemas. Kuigi on olemas vestlus,kus ta tunnistab , et isa on raha kogunud Venemaale . Sooviks targematelt infot saada , kuidas oleks õige talitada ja asju ajada ,kui sealmaal asjad on .

Re: Päranduse kohta küsimus .

27 Jaan 2023, 19:31

Tere

Kui pärandaja ei ole jätnud kehtivat testamenti või pärimislepingut, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgseteks esimese ringi pärijateks on pärandaja lapsed, antud olukorras siis Teie üksinda. Abikaasa pärib sellisel juhul võrdselt pärandaja lapse osaga ehk praeguses olukorras pool pärandvarast.
Kui Teie isa meie hulgast lahkub, tuleb Teil ükskõik millises notaribüroos teha avaldus pärimismenetluse alustamise kohta, muu eest hoolitseb juba notar. Pärandvara koosseisu ja pärijate ringi selgitab välja notar, tehes päringud Eesti registritesse. Rahvastikuregistri andmetest saab notar teada, et pärandaja oli abielus. Varade kohta Venemaal, samuti võimaliku Venemaal tehtud testamendi kohta saab notar teha päringu, kui Te notarile vastavad andmed annate. Kahjuks ei pruugi Venemaalt päringuile vastust saabuda, praktika kohaselt on suhtlus keeruline. See aga ei tähenda, et Venemaa kodanikust abikaasal ei oleks õigust pärida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Päranduse kohta küsimus .

28 Jaan 2023, 15:00

Kui reaalne on ,et Venemaa kodanik midagi saab Eestist arvestades praegust olukorda ? Kui nt testament on tehtud minu nimele ,kas siis on tema abikaasal midagi õigust saada ?

Re: Päranduse kohta küsimus .

30 Jaan 2023, 20:07

Tere

Kui seadusjärgseks pärijaks on välisriigi kodanik ja testamenti ei ole tehtud, kuulub kodanik pärijate ringi vastavalt seadusele vaatamata tema kodakondsusele. Kui on tehtud testament, toimub pärimine testamendi järgi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta