Alimendid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Alimendid

06 Jaan 2023, 15:39

Tere! Järgmine küsimus:
Oleme abikaasaga ammu lahutanud. Hetkel abikaasa koos lapsega elavad teises linnas. Kas mul on õigus elatist (alimendid) üle kanda mitte ema kontole aga lapse kontole? Hetkel ta on 12-aastane? Lapse konto on tehtud minu poolt, minu pangas (üks konto minu kontodelt) aga lapse nimele. Kahjuks ei leidnud kuskilt seda infot...

Re: Alimendid

06 Jaan 2023, 21:29

Tere

Kui elatis on kohtus välja mõistetud, tuleb täita kohtuotsust ja kanda elatis kontole ja isikule, mis on märgitud kohtuotsusesse.
Kui elatist makstakse vabatahtlikult, on kokkuleppe küsimus, kas raha maksta lapse või temaga koos elava vanema kontole. Kokkulepe, juhul kui tuleks maksta lapse kontole, tuleks sõlmida kirjalikult. Kui lapsega koos elav vanem selleks nõusolekut ei anna, tuleb elatis tasuda vanema kontole. Selgitusse soovitan alati märkida “elatis” ja lapse nimi ning kuu, mille eest elatis tasutakse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta