lapse perekonna nimi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lapse perekonna nimi

27 Okt 2022, 20:35

tere.et mu kunagine elukaaslane kes on nüüd abielus ja kasvatab 2 last veel peale minu tütre soovib mu lapse perekonna nime muuta kuna ma ei ole suutnud talle rahasid maksta sest hetkel ei saa tööl käia tervise tõttu..kas ta saab seda seljataga teha.tänud

Re: lapse perekonna nimi

31 Okt 2022, 16:38

Tere

Kui lapsel on kaks hooldusõiguslikku vanemat, otsustavad nad lapsesse puutuvate küsimuste üle koos. Ilma ühe vanema nõusolekuta ei saa muuta lapse ees- ega perekonnanime. Ilma teise vanema nõusolekuta on võimalik lapse nime muuta vaid peresisese lapsendamise käigus ja sedagi vaid juhul kui teiselt vanemalt on lapse hooldusõigus PKS § 135 alusel täielikult ära võetud. Elatisraha tasumata jätmine ei ole küll lapse suhtes õige ent see ei saa olla aluseks hooldusõiguse täielikule ära võtmisele, kui ei esine muid seaduses nimetatud aluseid. Peresiseseks lapsendamiseks nimetatakse abikaasa lapse lapsendamist. Alates lapsendamise kohtumääruse jõustumisest kehtivad sellisel juhul lapsendajale kõik bioloogilise vanemaga võrdsed õigused ja kohustused. Lapsendaja kantakse lapse vanemana rahvastikuregistrisse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta