Maja ja laen

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maja ja laen

19 Okt 2022, 07:42

Tere

Oleme elanud koos ~18 aastat meil on üks 10 aastane laps. Abielus ei ole.
Aastaid tagasi saime elukaaslase isa käest kinkelepinguga maa, kuhu sai ka maja peale ehitatud. Nüüd on käes lahku minek.
Aga kunagi sain laen võetud selliselt et see on minu nimel. Ehk siis maja koos krundiga on naise nimel, aga laen on minu nimel. Olen ka ehitanud oma raha eest kõlvalhooned ja õue korda jne.
Maja ja kõik sinna sisse pandud raha mind ei huvitagi, tahaksin lihtsalt laenust lahti saada, et minna oma eluga edasi. Kas siin on ka mingeid võimalusi? Või kui omavahel kokkuleppele ei saa, siis jääbki laen lõpuni minu maksta?

Re: Maja ja laen

19 Okt 2022, 23:03

Tere

Erinevalt abielust ei teki vabaabielus ühisvara ja eelduslikult kuuluvad vara ja kohustused sellele, kelle nimel need on. Siiski võib Teil olla võimalik ka kokkuleppe mittesaavutamisel nõuda enda tehtud kulutuste hüvitamist. Et oma võimalusi ja nõude perspektiivi hinnata, soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Foorumis kahjuks ei ole võimalik hinnata konkreetse juhtumi asjaolusid ja anda ammendavat vastust.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta