Isaduse vaidlustamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Isaduse vaidlustamine

12 Juul 2022, 16:56

Tere

Võtsin lapse kes sündis 11 kuud tagasi enda nimele(kuigi ma ei ole tema isa). Nüüd kolib elukaasne välja ja soovime mõlemad lõpetada minu isadust. Mida tegema peame?

Re: Isaduse vaidlustamine

12 Juul 2022, 20:41

Tere

Tulenevalt perekonnaseadusest on isaduse vaidlustamise õigus mehel, kelle isadus on tuvastatud tulenevalt abielust lapse emaga või kes on isaduse omaks võtnud, samuti lapse emal ning lapsel.
Isadust saab vaidlustada kohtus, kuhu saavad avalduse esitada eelnimetatud isikud. Isaduse võib kohtus vaidlustada ühe aasta jooksul arvates päevast, millal isadust vaidlustama õigustatud isikule on vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud. Nimetatud tähtaja kulgemine algab lapse sünniga (kui isadus on tuvastatud tulenevalt abielust lapse emaga) või isaduse omaksvõtu jõustumisega (kui isik ei olnud lapse emaga abielus vaid võttis isaduse omaks).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Isaduse vaidlustamine

13 Juul 2022, 11:41

Tere

Kuidas ja kus ma saan avalduse esitada?
Kas on kuskil saadaval plankett või näidis?
Ja kas seda saan ise teha interneti teel?

Re: Isaduse vaidlustamine

13 Juul 2022, 19:37

Tere

Avaldus tuleb esitada lapse elukohajärgsele maakohtule. Avalduse vormi saadaval ei ole ja kuivõrd asja kiiret ja õiget lahendamist saab saavutada korrektselt koostatud avaldust esitades, soovitan avalduse koostamisel kasutada õigusabi. Selleks tuleks registreeruda veebilehel https://hugo.legal/broneeri. Samal saidil on ka rohkem informatsiooni soodustingimustel osutatava õigusabi kohta.
Avalduse saab kohtule esitada elektroonselt veebikeskkonna e-toimik.ee kaudu või vastavale maakohtule dokumendid menetlusdokumentide saatmiseks mõeldud e-posti aadressile saates.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta