Lahutus ja laenuga ostutud korteri jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutus ja laenuga ostutud korteri jagamine

26 Sept 2011, 10:37

Tere!
Enne abiellumist oli mehel ühetoaline korter,siis abiellusime,aasta pärast müüsime mehe korteri maha,mees võttis laenu ja ostsime 3-toalise korteri,oleme kaasomanikud.Kogu see aeg (7 aastat)oli mees üksinda laenu maksnud samuti ka kommunaal kulusid,mina siis ostsin toidud ja riided ja muud vajalikku.Nüüd soovin lahutada,seest mehel alkohooliga suured probleemid ja kui purjus siis vägivaldne.Meil on kolm last,8a.,5a.ja 10 kuune.3 kuud tagasin kolisingi enda ema juurde,mees jäi üksi korterisse elama.Mees väidab,et mul ei ole mingit õigust korterile,sees mina ei ole midagi maksnud.Kommpromissidele samuti ei lähe,seest on kindel et temal on õigus.Mina aga soovin nõuda lahutust ja kaasomandi lõpetamist.Millised on minu õigused,ja kas on mul mõttet hakkata üldse korteri jagamisega alustada?Kuidas protsess ise välaja näeb?
Ette tänades

Re: Lahutus ja laenuga ostutud korteri jagamine

27 Sept 2011, 18:14

1. Kirjast nähtub, et tegemist on abielu ajal soetatud korteriga, seega ei oma tähtsust, kes osapooltest teostas makseid.
2. Kas ostu-müügilepingus on kirjas kaasomanik 1/2 osa ja 1/ 2 osa või tegemist on ühisomandiga? Kui on kirjas, et olete kaasomanik, siis Teie osa ongi 1/2 mõtteline osa.
3. Ühisvara jagamisel jagatakse nii kohustused (pangalaen), kui ka soetatud vara, seega Teile kuuluks ühisvara jagamisel 1/2 mõtteline osa korterist ja pool abielulahutamise hetkel olevast laenujäägist.
4. Kui teine osapool keeldub kohtuvälisest kompromissist, siis peate pöörduma kohtu poole.
5. Teie kirjast nähtub, et abikaasa on vägivaldne. Palun võtke ühendust psühholooligilse kriisinõustajaga (telefon 6314300) või siis varjupaiga ühenduse esindajaga (Eha Reitelmann 56240606) , kes saab Teid aidata.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta