Endine abikaasa ei vabasta eluruumid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Endine abikaasa ei vabasta eluruumid

14 Mai 2022, 19:47

Tere,
Olen lahutanud juba 19 aastad tagasi. Laps on juba 25 aastane ja elab eraldi. Kõik see aeg elasin endise abikaasaga ühes majas. Maja on minu isiklik omand. Lahutusel polnud ühisvara, mida võis jagada.
Kõik see aeg oli tema kodus, ei käinud tööl ja ta oli minul ülelpidamisel. Nüüd viimased 5 aastad toimud pidev psüholoogiline terror.
Minu kannatus lõppeb ja juba üks kord sain hoiatuse füüsilisevägivalla kohta. Närvid ei pidanud vastu, kui 48 tundi käitakse peale.
Palusin endise abikaasat välja kolida, aga tema sellega ei nõustu. Kuidas pean seadustlikult lahendama sellist olukorra, sest kui tuleb politsei siis on kohe naise poolt.

Re: Endine abikaasa ei vabasta eluruumid

16 Mai 2022, 20:28

Tere

Küsimusest võib mõista, et eluase kuulub Teie ainuomandisse ega ole abikaasade ühisvara. Asjaõigusseaduse (edaspidi AÕS) § 80 lg 1 sätestab, et omanikul on nõudeõigus igaühe vastu, kes õigusliku aluseta tema asja valdab. Nimetatud säte annab aluse asja ebaseaduslikust valdusest välja nõudmiseks, vajadusel kohtu korras.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta