Ühisvara (sissetulekute) jagamine lahutuse korral

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühisvara (sissetulekute) jagamine lahutuse korral

29 Mär 2022, 09:50

Tere

Minu küsimus puudutab üisvara jagunemist. Saan aru, et selle alla kuulub abielu ajal soetatud kinnisvara, kui ka sissetulekud.
Kuna meil abielu ajal soetatud ühisvara (kinnisvara jne) ei ole, siis kas ma saan õigesti aru, et jagamisele lähevad sissetulekud? Kui meie abielu ajal müüs abikaasa oma korteri, siis kas sealt kuulub ühisvara jagamisel mingi osa teisele abikaasale? Kas seda arvestatakse sissetulekuna?
Abikaasa ütleb, et lahutuse korral jään mina ilma kõigest ja jagada ei ole mitte midagi. Kui tema teenib töötasu 2x rohkem kui mina, siis kas ka see läheb arvesse?

Jään Teie vastust ootama.

Re: Ühisvara (sissetulekute) jagamine lahutuse korral

29 Mär 2022, 21:03

Tere

Kogu abielu jooksul soetatud vara on abikaasade ühisvara. Sissetulekuteks loetakse eelkõige töö tegemise või teenuse osutamise eest saadus tasu. Selliste summade eest soetatud vara on ühisvara. Samuti on ühisvara pangakontol olevad vahendid, kui need on kogunenud abielu jooksul saadud sissetulekutest.
Abikaasale kuulunud korteri müügist saadud raha arvamine ühis- või lahusvara hulka sõltub selle omandamise ajast ja viisist. Kui korter oli olemas enne abiellumist või saadi abielu ajal kinke või pärimise teel, on tegemist Teie abikaasa lahusvaraga ja seda ei jagata.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta