Kinkeleping ning lahusvara

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinkeleping ning lahusvara

24 Mär 2022, 13:28

Olen abielus üle 20a. Umbes 5a tagasi sain lastetult vanaonult kinkelepinguga korteri, tingimusega, et tema saab seal elu lõpuni sees elada.

Korterisse ei ole meie pere eelarvest sentigi sisse panustatud, sest vanaonu maksab ise oma arved ning remonti pole seal vajadust teha.
Küsimus 1.
Kas olen õigesti aru saanud, et antud kinkelepinguga saadud korter on minu lahusvara ning lahutuse korral ei oleks mu abikaasal sellega mingit pistmist?
Küsimus 2.
Kui ma soovin peale vanaonu surma antud korteri edasi kinkida oma tütrele ning olen sel hetkel veel abielus, kas siis on mul kinkelepingu jaoks vaja oma abikaasa nõusolekut?

Re: Kinkeleping ning lahusvara

24 Mär 2022, 21:10

Tere

On õige, et tasuta käsutuse (kinke või pärimise) teel saadud vara on käsutuse saaja lahusvara sellest sõltumata, et käsutustehing on tehtud abielu jooksul. Lahusvara abielu lõppedes jagamisele ei kuulu.
Lahusvaraks olevat varaeset saab selle omanik käsutada ilma abikaasa nõusolekuta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta