Keerulised suhted - väärkäitumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Keerulised suhted - väärkäitumine

22 Mär 2022, 20:44

Lugupeetud jurist!

Koos elukaaslasega kasvatasime ühist last 4 aastat, peale nelja aastat lahkus elukaaslane kodust (kodu, kus momendil elan, on lapse isa nimel). Nädala sees elas laps koos minuga (lapse emaga), nädalavahetustel isa juures. Nii kestis see meil 4 aastat.
2021 sügisel hakkas laps koolis käima, 2022 veebruaris võttis lapse isa lapse enda juurde elama ja ei lase minul enam lapsega kokku saada (ei too last minu juurde ja keelab minul lapse juurde tulemise). Lapse isa andis mulle teada, et ta ei too last minu juurde enne, kui ma pole psühholoogi vastuvõtule läinud.
Ma ei ole narkomaan, ei ole sõltuv alkoholist ja ma ei suitseta. Kuna sündisin parempoolse halvatusega, ei ole mu parem käsi ega parem jalg 100% teovõimeline. Hiljuti käisin tööl, aga momendil olen töötuna arvel töötukassas, sobivat tööd otsides.
Materiaalne seis on meie lapse isal tunduvalt parem, arvatavasti sellepärast meeldib ka lapsel isa juures rohkem (käivad koos välismaa reisidel, jne lapsele meelepärastes kohtades). Minul selliseid võimalusi lapsele pakkuda ei ole, aga ma arvan, et lapse isa ei tohi keelata lapse emal lapsega kokku saada.
Palun abi, mida sellises olukorras teha, kus lapse isa hoiab vägisi ära lapse ja ema kokkusaamist, nõuab põhjuseta , et pöörduksin psühholoogi poole, kuigi mul ei ole mingeid psüühilisi häireid. Milline salakaval „käik“ võib peituda selle nõude taga? Arvatavasti on lapse isa sisestanud lapsele minu kohta ka mittetõest informatsiooni ning püüab sellisel moel võõrutada last emast.
Kuna korter, kus ma momendil elan, on lapse isa nimel (abielus me ei ole), siis andis lapse isa mulle hiljuti teada, et kui ma psühholoogi juurde ei lähe, siis pean korterist välja kolima. Kahjuks ei ole ma lapse kasvatamise kõrvalt suutnud piisavalt raha koguda, siis ei ole mul kusagile kolida.
Palun abi, millest alustada, et selline ebaõiglane käitumine lõppeks. Sooviksin väga oma lapsega kokku saada.

Vastust ootama jäädes,
ette tänades
Lugupidamisega
murelik ema

Re: Keerulised suhted - väärkäitumine

22 Mär 2022, 21:33

Tere

Kui lapse eraldi elavad ühist hooldusõigust omavad vanemad ei suuda lapse elukoha ja/või lapse kohtumiste üle teise vanemaga üksmeelt saavutada, soovitan esmalt pöörduda oma murega kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja poole. Sageli saab ema, isa ja lastekaitsetöötaja kolmepoolsete läbirääkimiste käigus lahendada probleemi vastastikuste järeleandmiste teel lapsele parimal moel.
Kui aga kokkuleppe ei õnnestu saate pöörduda kohtusse kas ühise hooldusõiguse lõpetamiseks või Teie ja lapse suhtlemise korra kindlaks määramiseks. Kohtusse pöördumisel soovitan kasutada juristi abi. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta