Ühisvara jagunemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühisvara jagunemine

21 Veebr 2022, 10:27

Tere

Soetasin enne abielu 16000 euro eest korteri(laenu sain 17500)(Mina ainuomanik), kuhu asusime elukaaslase ja tema lastega elama. Abielu ajal sai korter 16000 euro eest maha müüdud ja ostetud uus korter 18000 euro eest. Abielu ajal võtsin ka remondilaenu 10000 eurot ning isa andis 2500 (mitte laen )remondi jaoks. Mõlemad summad kandsin abikaasa pangakontole, mille on ta ka remondi jaoks kasutanud. Abikaasal eelmistest kooseludest 2 alaealist last ja on teinud kodus remonti. Kui taotlelda kohtus varajagamist korteri müügi teel või võimaldada abikaasal minu osa korterist välja osta siis kui suur on osa millele mul õigus oleks?

Re: Ühisvara jagunemine

21 Veebr 2022, 11:14

Tere!


Enne abielu ostetud korterist panustatud raha uue korteri ostmiseks on Teie lahusvara. Kõik muu abielu ajal soetatud läheb jagamisele 50/50.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri


Lugupidamisega,
Nastasja Musienko

Vasta