Elatise nõudmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatise nõudmine

17 Veebr 2022, 10:43

Tere! Lapse isa on kuskil Soomes aga sissekirjutus peaks olema Eestis. Varem maksis suulise kokkuleppe alusel ja suvalistel kuupäevadel rahuldavat toetust. Nüüdseks teine kuu juba ei maksa ja kuidagi temaga ühendust ka ei saa. Pole tegelikult juba aastaid saanud. Praegu on riiklik miinimum elatise oma nii väike, kui ma teen eriigis taotluse kas siis nõutakse temalt välja see miinimum ja mina ei saa rohkem oma sõna sekka öelda, juhul kui muidugi sedagi maksab. Peaks juba uus pere ka tal olema ja vanast pühiti käed puhtaks. Ise on ta firma omanik tegelikult aga kirjutas sugulase nimele selle ja tegeleb musta rahaga ja on ametlikuks palgaks märkinud nõks üle Eesti miinimumi... Või saan ma kuidagi hagi esitada kohtusse, püüdsin ühe vormi kaudu aga seda faili ei saa ma kuidagi lahti maakohtu lehel ja muidugi mis sellele ka järgneb ja millega arvestama peaksin ma ka ju ei tea. Pole kellegi käest ka küsida. Hetkel elame valla abipakkidest ja laps viibib palju vanemate juures, kuna mul pole võimalik teda iga päev kooli sõidutada, sest enne lahutust kaks aastat tagasi suutis lapse isa vaimselt mulle kannatausi valmistades mind töövõimetuks muuta. Ei oska teha samme kuhugi poole. Olen korra Hugo.ee tunnise abi saanud aga miskipärast jäävad sellises olukorras vanemad ikka hätta, no vähemalt mina. Mõtlesin et püüan advokaadi palgata aga need hinnad löövad pikali ja kui võiduks osutub see miinimum siis kas sellel kõigel mõtet on. Olgu veel öeldud et ka täisealine laps kes stipendiumiga õpib välismaal vajaks ka toetust isalt aga seda pole ta saanud, ei ühelegi palvele et kasvõi kohvri või prillide jaoks. Aga tema jah peab omale ise elatist taotlema... Aga mina olen nii segaduses ja käsist jalust seotud.

Re: Elatise nõudmine

21 Veebr 2022, 11:27

Tere!


Kui laste isa vabatahtlikult lapsi ei toeta, siis tuleb esitada hagiavaldus kohtusse. Kindlasti juristid saavad sellega aidata. Foorumi kaudu kahjuks ei saa avalduse täitmist õppetada, kuid kindlasti saavad Teid aidata juristid kohapeal. Iga aasta saab uuesti 2 tasuta tundi ning juhul, kui Te see aasta pole vastuvõtul käinud, siis kindlasti tulge, et saaksime koos murele lahenduse leida: https://hugo.legal/broneeri


Lugupidamisega,
Nastasja Musienko

Vasta