MAKSED KOHTUTÄITURILE

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

MAKSED KOHTUTÄITURILE

12 Dets 2021, 22:53

Tere. Oman kahte täiteasja,mida maksan kohtutäiturile.Üks sai läbi septembris selle kohta ka täituri otsus,teine peaks lõppema detsembris. Kui liita kokku kohtu poolt sisse nõutud summa, viivised ja muud kulud ning kohtutäituri alustustasud ja töötasu saan ma tunduvalt väiksema summa mida olen maksnud kohtutäiturile. Küsimused? 1. Kas kohtutäitur on kohustatud mulle infot andma , kuhu liikusid rahasummad ja kuidas? 2. Mida pean tegema kui olen üle maksnud?

Re: MAKSED KOHTUTÄITURILE

13 Dets 2021, 21:03

Tere

Täiteasja kohta avatakse elektrooniline täitetoimik, milles märgitakse ajalises järgnevuses täitetoimingud ja edastatud teated. Täitetoimikus jäädvustatakse täitmisasjas laekunud ja kohtutäituri väljastatud dokumendid. Toimikus kajastuvad ka laekunud maksed ja maksete edasi liikumine sissenõudjale. Kui täitemenetluse osalisel ei ole täitetoimikule elektroonilist juurdepääsu, on tal õigus täitetoimikuga kohtutäituri büroos tutvuda ning saada täitetoimikust väljatrükke ja õiendeid, mille eet võib olla vajalik tasuda lisatasu. Täitetoimikuga tutvumine ilma väljatrükke ja õiendeid saamata on tasuta. Kui ilmneb, et sissenõudjale on tasutud rohkem, kui täitedokument ette nägi, on võimalik enamsaadu alusetule rikastumisele tuginedes tagasi nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta