Eluaseme jagamine lahutuse korral

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eluaseme jagamine lahutuse korral

20 Sept 2011, 11:21

Tere!

Me abikaasaga hakkame lahutama minu initsiatiivil. Elame hetkel küll kooselu, aga mitte abielu jooksul soetatud korteris, mis on abikaasa lahusvara. Abikaasa keeldub korterit lastele elamispinnaks jätma. Kuna tema ei soovi meie lahkuminekut, siis ta ka ei soovi meie kolimist. Ise keeldub ka kolimast. Tegemist on kahe alaealise lapsega. Kas siinkohal tulebki leppida mõttega, et peame koos korteris edasi elama või siis tuleb minul lahkuda, kui ma abikaasaga koos enam edasi elada ei taha? Kui ta peaks korteri siiski lastele elamispinnaks jätma, kas siis on tal õigus nõuda minu ja minu eelmisest kooselust lapse selles korteris elamise eest hüvitist. Kui, siis mis alustel see kokku lepitakse?

Tänan!

Re: Eluaseme jagamine lahutuse korral

21 Sept 2011, 15:58

Kirjast nähtub, et tegemist on registreeritud abieluga ja, et pooltel puudub ühine vara. Puuduvad täpsustavad andmed, miks soovitakse lahutust, ning, kas tegemist võib olla perevägivallaga. Juhul, kui Teie ei soovi ise enam kooselu jätkata ja abikaasa ei nõustu Teile niisama oma korterit elamiseks jätta, siis peate ise endale uue kodu leidma. Kokkulepped on vabatahtlikud. Kirjast nähtub, et Teil on kooselust ainult 1 laps. Lapse vanus pole teada. Lahutamise korral ei ole Teie abikaasal kohustust Teid ja Teie eelmisest kooselust last üleval pidada.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta