Elatis nõude mitte täitmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatis nõude mitte täitmine

01 Nov 2021, 13:20

Tere!
Nimelt 23.09.21 jõustus kohtumäärus elatise maksmise osas, mille järgselt oli esimene makse kuupäev 15.10.21. Elatise summaks määrati lapse kohta 115 €, ehk siis 2x115€, mis peaks laekuma minu arvelduskontole. 15.10.21 maksis laste isa küsimise peale 150€ sularahas, ning lubas 22.10.21 80€ ülekandega teha, mille kohta sai paber tehtud kus on mõlema allkirjad olemas. Muidugi pole seda 80€ tänaseni minu kontole leakunud, põhjuseks toob, et pole palka kätte saanud.
Seega on mul küsimus, et kuida peaksin edasi toimima? Olen aru saanud, et on õigus pöörduda kohtutäituri poole, aga kuidas see asi täpsemalt käib? Niipalju kui ise olen aru saanud siis selleks tuleb esitada avaldus kohtutäiturile, vastavalt tema elukoha järgi. Kas selle elukoha all mõeldakse hetkelist elukohta või seda kuhu on temal sissekirjutus?.
Päikset!

Re: Elatis nõude mitte täitmine

01 Nov 2021, 23:00

Tere

Kohtutäituri valimisel peab lähtuma kohtutäituri tööpiirkonnast. Tööpiirkondi on kokku neli:
1. Harju tööpiirkond, mis hõlmab Harju maakonda
2. Viru tööpiirkond, mis hõlmab Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonda
3. Tartu tööpiirkond, mis hõlmab Tartu, Viljandi, Jõgeva, Põlva, Valga ja Võru maakonda
4. Pärnu tööpiirkond, mis hõlmab Pärnu, Saare, Hiiu, Lääne, Järva ja Rapla maakonda.
Kohtutäitur tuleb valida tööpiirkonnast, kus on võlgniku elu- või asukoht või kus asub võlgniku vara. Näiteks saab Harju kohtutäitur täita nõuet kui võlgniku elu- või asukoht on Harjumaal või võlgniku vara asub Harjumaal. Kui võlgniku rahvastikujärgne elukoht erineb tegelikust elukohast, tuleks eelistada tegelikku elukohta. Kohtutäiturite andmed on leitavad veebilehel https://kpkoda.ee/kohtutaiturid/kohtutaiturid-kontakt/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta