Isa kodust välja tõstmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Okt 2021, 15:27

Isa kodust välja tõstmine

25 Okt 2021, 15:38

Tere

Sooviks teada, kuidas on võimalik isik enda kodust välja tõsta.
Olukord järgmine: isa ja ema (abielus) elavad majas, mis kuulub vanaemale ja on ka vanaema nimel. Pärast 42 aastat õudsat abielu on ema lõpuks seal maal, et on valmis lahutama. Isa on lahutusega nõus (väidetavalt), aga on öelnud, et sealt majast ta välja ei koli. Isa on 3. astme puudega, tööl pole viimased 15 aastat kindlasti käinud. Kodus arveid ta ei maksa, ega ka laene, kogu tema raha kulub alkoholile. Kuidas on võimalik selline isik seaduslikult majast välja saada, kui ta ise pole nõus lahkuma?

Lugupidamisega

Postitusi: 2234
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Isa kodust välja tõstmine

25 Okt 2021, 21:35

Tere

Omand on Eesti Vabariigis seadusega kaitstud. Kuna maja kuulub vanaemale on vanaemal õigus otsustada kes tema vara kasutab. Praegu on isal ema abikaasana õigus koos emaga seal elada. Kui abielu lõppeb lõppeb ka õiguslik alus isal eluruumide kasutamiseks. Seejärel saab vanaeam eluruumide omanikuna esitada nõude valduse vabastamiseks. Kui isa kokkuleppel välja ei koli, saab nõude esitada ka kohtu kaudu.
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta