Kompromiss koos hagiavaldusega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kompromiss koos hagiavaldusega

20 Sept 2011, 10:56

Tere,

Minu küsimus puudutab hagiavalduse esitamist (elatise väljamõistmiseks).
Suvel esitatud maksekäsu kiirmenetlus läks üle hagimenetluseks, sest võlgnik esitas (venitamise eesmärgil...) vastuväite. Nüüd, mil aeg on esitada hagiavaldus, selgus, et ta on nõus täiesti rahuldava kompromissiga (elatusraha summa kasvab alates miinimumist järk-järgult koos lapsega, pisut).
Kas poolte kompromissi (näiteks lisana, avaldusena) on võimalik ja sobilik esitada juba koos hagiavaldusega, et see ikkagi ja võimalikult kiirelt kohtuotsusena jõustuks?

Vastuse eest ette tänades,

Katrin

Re: Kompromiss koos hagiavaldusega

21 Sept 2011, 15:57

Kirjast nähtub, et on olemas juba kompromissleping (?). Kindluse mõttes on mõistlik esitada hagiavaldus koos võimaliku kompromissettepanekuga või siis kohtumenetluse käigus tehtud kompromisslepinguga, mida paluda kohtul kinnitada. Kohtu poolt kinnitatud kompromisslahenditega on võimalik hiljem pöörduda kohtutäituri poole.


Vastas Maarika Pähklemäe

Re: Kompromiss koos hagiavaldusega

18 Okt 2011, 08:27

Tere taas,

Küsin veel veidi nõu samas asjas, mis on vahepeal veidi edasi liikunud.
Esitasin hagiavalduse koos kostja poolt allkirjastatud avaldusega (adresseeritud kohtule), milles ta esitab oma kompromissi. Märkisin ühtlasi, et olen nõus Kostja poolt esitatud kompromiss ettepanekuga, mida palun kohtul kinnitada. Samuti kinnitasin, et olen nõus asja kirjaliku menetlemisega.
Vastuseks tuli kutse kohtuistungile ning resolutsioon, sõnastatud nõnda: "Hagi on menetlusse võetud. Teha pooltele mõistlik ettepanek lõpetada menetlus kompromissiga ja selle kinnitamisega kohtu poolt. Selleks palub kohus Kostjal Hagejaga ühendust võtta. Kompromissi nurjumise korral tuleb Kostjal esitada vastulause kohtuistungil. Samuti tuleb pooltel kohtuistungil esitada viimase kuu kuu pangakonto väljavõtted. Samuti...." jne., rida muid asju.
Minu küsimus(ed) on: kas resolutsiooni sõnastusest võin eeldada, et kui pooled on kompromissiga nõus, ei pea kohtuistungil konto väljavõtteid ega lisatõendeid esitama ning seda tuleb teha vaid juhul, kui kompromissi teha ei õnnestu ja Kostja esitab vastulause?
Küsin ka, miks otsustas kohus lahendada asja kohtuistungil, kui olin nõus kirjaliku menetlemisega, kas põhjuseks võib olla efektiivsus?

Vastuse eest ette tänades.

Re: Kompromiss koos hagiavaldusega

20 Okt 2011, 18:26

Kohus tahab Teid kohtuistungil ilmselt näha selleks, et veenduda kompromissi sõlmimises ning küsida, kas jääte selle juurde. Kompromissi korral pole vaja pangaväljavõtteid esitada.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta