Abielulahutus välismaalasest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Abielulahutus välismaalasest

09 Okt 2021, 17:23

Tere,

Olen abielus soomlasega, kes ei ole nõus abielu lahutama. Elan alates aasta algusest Eestis koos meie ühise lapsega. Oleme mõlemad eestlased. Abikaasa ei ole ka nõus sellega, et saaksime oma Eesti aadressi tagasi Tallinnas (elasime paar aastat Soomes). Laps on kuue aastane ja asjaga on kiire kuna ilma Eesti aadressita ei ole ma saanud last siia lasteaeda ja varsti tuleb tal ka kooliteed alustada. Ametiasutustega suheldes sain aru, et mul tuleb kohtu poole pöörduda. Ja siin läheb pisut keeruliseks minu jaoks.
Saan enam vähem aru, mida avaldus sisaldama peab, kuigi ka seda võiks täpsustada. Kuid kuhu ja milline riigilõiv maksta ja kuhu täpsemalt hagi esitada?Aitäh juba ette!

Re: Abielulahutus välismaalasest

11 Okt 2021, 20:46

Tere

Tõele vastab arusaam, et kui pooled omavahel kokkulepet ei saavuta, tuleb pöörduda kohtu poole. Kohtumenetlusega seonduv, sealhulgas kohtualluvus, on reguleeritud tsiviilkohtumenetluse seadusega. Riigilõivu suurus riigilõivuseadusega. Samuti on seadusega kehtestatud kohtule esitatavatele dokumentidele sisu- ja vorminõue. Kui Teil endal vajalikke õigusteadmisi ei ole, soovitan kohtusse pöördumisel kasutada juristi abi kas siis nõustajana dokumentide koostamisel või esindajana menetluses osalemiseks. Selleks soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Individuaalseks nõustamiseks palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400
Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta