Vara ja alimendid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vara ja alimendid

23 Sept 2021, 15:38

Poleks iial arvanud et peaksin juristilt nüu küsima, aga tundub et muud midagi üle ei jää.
Asi selles, et läksime naisega lahku. Me ei olnud abielus. Kahasse oli ostetud maja, mille ma siis jätsin elukaaslasele tingimusel, et kunagi jääks kinnisvara lastele. Ehk siis loobusin kinnisturaamatus enda 50% poolest. Lubas teha testamendi. Nüüd, aga selgus et testamendi küll tegi, aga reaalsuses lastele jääb ainult mingi osa. Samuti oli meil kahasse suvilakrunt mille loovutasin samadel tingimustel. Aga ka sellega tundub et läks samamoodi. Lisan siinkohal et maja oli küll meie kahe nimel, aga kodulaen minu nimel. Laenumakseid tasusin samuti enda arvelt. Pluss enamikud maja remondiga seotud kulud. Maja väärtus nii 200000 ja laenujääk nii 90000
Selle lahkumineku teiseks osaks oli elatis lastele. Notariaalselt leppisime kokku et maksan oma kahele lapsele elatist kokku 1000 eurot kuus. See oli eelduseks, et ta laenu enda nimele saaks. Kodulaen on nüüdseks tema nimel
Nüüd kus uus mees majas ja laen tema nimel tundub seda liiga palju.
Kas ma tegin nüüd saatusliku vea ja olen kõigest ilma või oleks mul õigust miskit nõuda. Kuidagi ülekohtune tundub.
Iseenesest ma sooviksin kuskil 20% maja jäägi ja turuväärtuse vahelt. Suvilast samamoodi, aga see pole panga omanduses
Mida lasteraha osas teha?'
Kuidas seda vähendada, sest praegu on nii et maksan lastele 1000, aga kõik minu lastega koos oldud aja kulutused jäävad lisaks minu kanda.
Lisaks kardan, et kui asjadele ametliku käigu annan, siis keelab ta minul nendega kokkusaamise.

Re: Vara ja alimendid

23 Sept 2021, 20:16

Tere

Kahjuks ei ole võimalik Teile üle antud kinnisasjade suhtes nõu anda kuna pole teada nende üleandmiseks tehtud tehingu liik. Kui tegemist on kinkelepinguga on teatud tingimustel võimalik lepingust taganeda. Kas aga need tingimused ka Teie puhul esinevad, tuleks hinnata individuaalsel õigusnõustamisel.
Notariaalset elatiskokkulepet saab kokkuleppe poolele vastavat teadet saates osaliselt või täielikult üles öelda, kui kokkuleppe aluseks olevad asjaolud (lapse vajadused või vanema võimalused, ka asjaolu, et vanem annab vahetut ülalpidamist suuremas ulatuses kui kokkuleppe sõlmimise ajal) on sedavõrd muutunud. Lapse ja vanema suhtlusõigus on vaatamata elatise tasumisele või tasumata jätmisele üks keskseid õigusi. Kui üks vanem teeb teisele vanemale takistusi lapsega suhtlemiseks, saab kokku leppida suhtluskorra lastekaitsetöötaja abil või vajadusel kohtus.
Edasiseks nõustamiseks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu. Isikutele kelle sissetulek on suurem, pakutakse õigusabi soodsa hinnaga.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta