Elatise maksmine Soomes elavatele lastele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatise maksmine Soomes elavatele lastele

09 Aug 2021, 17:35

Tere!

Elasin püsivalt Soomes aastast 2012 kuni 2016. Mul on kaks last (16 ja 8). 2016 peale lahutust tulin tagasi Eestisse aga ema lastega jäi Soome. Alates aastast 2016 määras mulle Soome riik peale lahutust alimendid summas 100 eurot laps. Ülejaanud summa (umbes 800 eurot) kompenseerib Soome riik, kuna minu Eesti palk on alla Soome miinimum palga. Nüüd minu endine abikaasa ähvardab, et ta annab Eesti kohtusse, et mul määrataks Eesti alimendid, mis on tõenäoliselt suurem summa. Mul on selline küsimus. Kas on see üldse võimalik kuna me oleme lastetoetuse asja lahendanud Soome kohtu kaudu? Lastel on Eesti ja Soome kodakondsus ja püsiv elukoht Soome.

Ette tänades.

Re: Elatise maksmine Soomes elavatele lastele

10 Aug 2021, 16:17

Tere!

Üldjuhul elatise nõudega pöördutakse kohtusse hagejate, ehk laste elukoha (sissekirjutuse) järgi.
Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooni aeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta