Omanik Kinnistusraamatus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Omanik Kinnistusraamatus

10 Juun 2021, 15:36

Tere

Kui mina olen omanikuna Kinnistusraamatus kantud (korter) ning minu abikaasa ei ole omanikuna märgitud, kas minu abikaasa on samuti korteri omanik.
Abielu on sõlmitud 1988, ning korter on soetatud 2002.a.
Kas korter on meie ühisvara, kuna on ostetud abielu ajal, kas minu abikaasa on samuti korteriomanik, isegi kui puudub sellekohane märge Kinnistusraamatus.

Re: Omanik Kinnistusraamatus

10 Juun 2021, 18:09

Tere

Kui abielu vararežiimiks ei ole valitud lahusvara või vara juurdekasvu tasaarvestust ning sõlmitud ei ole ka abieluvara lepingut, kuuluvad kõik abielu jooksul soetatud esemed abikaasade ühisvara hulka sõltumata sellest kas registreeritud on need ühe või mõlema abikaasa nimele. Erandiks on olukord, kus vara on soetatud ühe abikaasa lahusvara arvelt või saadud ühe abikaasa omandisse kinke või pärimise teel. Sellisel viisil omandatud vara on selle abikaasa lahusvara, kes on vara omandanud või kelle lahusvara arvelt vara omandati.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta