Kas on ühisvara või lahusvara?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Apr 2021, 00:36

Kas on ühisvara või lahusvara?

27 Apr 2021, 17:42

Tere
Kas enne abielu liisinguga ostetud auto ,mille liising lõpeb abielus olemise ajal ja kui ei ole mingit varalahususe lepingut sõlmitud, läheb ühisvara alla või jääb lahusvaraks? Näide: Tõnu ostab endale liisinguga auto( liising 5a peale) ja nüüd 4,5a pärast ta abiellub (varalahususe lepingut pole teinud)kuue kuupärast lõpeb liising ja auto kirjutatakse tema nimele(see toimub juba abielus olemise ajal)Kas Tõnu juhtum läheb PSK &27 lõige 2 alla( Esemed,mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutusse,sealhulga kinke või pärimise teel.)?
Kas seda käsitletakse sarnasel,kui enne abiellumist soetatud pangalaenuga korterit(mille lenumaksed jätkuvad abielu ajal) ja mis on lahusvara .
Tänud lugemast :D

Postitusi: 2173
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kas on ühisvara või lahusvara?

30 Apr 2021, 17:29

Tere

Varaesemed, mis on soetatud enne abiellumist, on lahusvara. Küll on tõenäoliselt ühisvara sissetulek, mille arvelt laenukohustust teenindatakse. Seega ei kuulu laenuga ostetud vara ühisvara hulka, küll aga on omanikuks mitteoleval abikaasal võimalik nõuda oma osa laenumakseteks kulunud ühisvara hüvitamist. Liisingulepingu puhul sõltub varaeseme kuuluvus omanikuks saamise ajast. Teatavasti on lepingu kehtivuse ajal omanikuks liisinguandja ja liisinguvõtja saab omanikuks peale lepingujärgsete maksete täielikku tasumist. Seega on Teie näite puhul tegemist küll ühisvaraga, ent enne abiellumist tasutud liisingumaksed on lahusvara.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta