Eestkostetava kinnisvara sundvõõrandamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Mär 2021, 15:01

Eestkostetava kinnisvara sundvõõrandamine

26 Mär 2021, 15:45

Minu täiskasvanud õetütrele on intellektipuude tõttu määratud pisut üle aasta tagasi eestkoste, ning talle on võimaldatud hoolekandeteenustes majutus. Tema nimel on tänaseks elamiskõlbmatuks muutunud talu ja kinnisvara millesse ta on väga kiindunud, olles seal suvel üksi, vahel koos liikumispuudega pensionärist emaga, unistades talu korda tegemisest ja tehes jõudumööda aiatööd, ning selle müümine ei tule kõne allagi. Minu küsimus on- kui talle määratud eestkostja ülesannete ringi kuulub ka varaliste huvide kaitsmine, nendega tegelemine, siis kas, ning mis alustel ja tingimustel on eestkostjal õigus algatada sundvõõrandamine? Kas eestkostetav saab teha igal ajal kohtule avalduse, mis piiraks eestkoste õigusi vara haldamisele?

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eestkostetava kinnisvara sundvõõrandamine

31 Mär 2021, 06:17

Tere

Esmalt tuleks eestkoste seadmise määrusest vaadata kas ja kui suures ulatuses on eestkostetaval õigus tehinguid teha. Kui selline õigus on üle antud eestkostjale, tuleb eestkostjal taotleda kohtult luba eestkostetava varaga tehingute tegemiseks. Avaldus peab olema põhjendatud, selles tuleb näidata, kuidas tehing on eestkostetava huvides ning kuidas ja milleks kasutatakse tehingust saadavat raha. Kuna tegemist on kinnisasjaga ei ole tehingus sellega ilma kohtu eelneva nõusolekuta lubatud.
Iseenesest saab eestkostetav teha avalduse eestkoste ulatuse muutmiseks, ent kui varaga tehinguid tehes on taotletud kohtult luba, vastav luba ka saadus ja raha on kasutatud eestkostetava huvides või muul kohtu poolt määratud viisil, ei saa sellise tehingu tegemine olla aluseks eestkoste ulatuse muutmiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta