Majast väljatõstmine lahutuse korral.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Jaan 2021, 19:33

Majast väljatõstmine lahutuse korral.

29 Jaan 2021, 19:52

Tere!
2008 aastal abiellusin ja kolisime maale mehele kuuluvasse halvas olukorras majasse. Kuna miinimumpalga eest kaugele tööle käimine oli mõttetu ja talu vajas korda tegemist, jäin koju. Kogu siseviimistlus, vannitoa plaatimine,ümbruse korrastamine, uus puuviljaaed ja loomad olid minu õlul. Nüüd on kõik korras ja mees ajab mind minema, öeldes, et mul pole siin majas mitte mingeid õigusi. Lahutaksin, aga kas siis ongi nii,et pean lahkuma, kotis ainult isiklikud asjad?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Majast väljatõstmine lahutuse korral.

31 Jaan 2021, 10:27

Tere

Kirjeldatud asjaoludel on tõenäoline kinnisasja suurenenud väärtuse arvamine abikaasade ühisvara hulka ja abielu lõppedes selle jagamine ning Teile hüvitise määramine. Ehkki kinnisasi kuulub Teie mehe lahusvara hulka, on kogu abielu jooksul saadud sissetulek ja töine panus abikaasade ühisvara, mida saab ka lahutades jagada. Lisaks, kui loomad on soetatud abielu ajal, on ka nemad abikaasade ühisvara, mida jagada.
Vajadusel edasise kõiki asjaolusid arvesse võtva nõustamise saamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta