Kui endine elukaaslane keeldub lahkumast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kui endine elukaaslane keeldub lahkumast

04 Sept 2011, 21:24

Tere
Läksin lahku pool aastat tagasi. Olime vabaabielus ja 2 alaealist last. Kolisin 1 lapsega üürikorterisse ja endine elukaaslane jäi elama teise lapsega minu majja. Maja on minu nimel ja mina maksan siiani eluasemelaenu+ kommunaale+ hooldusi.
Oleme kõik majja sissekirjutatud, kuid tegin avalduse elukaaslase väljakirjutamiseks 02.09.2011.
Kavatsen anda maja üürile või müüa, kuid endine elukaaslane keeldub lahkumast. Teda ei huvita isegi minu pakutud üürikorter. Olen nõus teist last enda juurde võtma ning kasvatama. Ka sellega ta pole nõus. Rääkida ei ole enam meil võimalik, sest sõimatakse täiesti valimatult. Elukaaslane on läinud kuu aega tagasi tööle.
Mida tegema peaks, et saaksin oma maja elukaaslasest vabaks ? Ja miks mitte ka oma teise lapse enda juurde(kes on seda tahet ka väljendanud)?

Tänud ette

Re: Kui endine elukaaslane keeldub lahkumast

06 Sept 2011, 17:11

Teie kirjast nähtub, et teine osapool kasutab ära võimalust elada Teie pinnal. Üürilepingusuhet ilmselt Teie vahel pole, järelikult kasutab ta nn tasuta kasutusvalduse alusel. Selleks, et kasutusvalduse leping üles öelda, peate esitama kirjalikult (tähtkirjaga või allkirja vastu üle andma) ülesütlemise avalduse. Kuna tegemist on juriidilise dokumendiga, soovitan pöörduda juristi poole, kes aitab vormistada nõuetekohase avalduse. Juhul, kui vastaspool ka selle peale ei reageeri, siis on võimalik pöörduda kohtusse.
NB! Kirjast jäi segaseks, kas vaidlusaluses majas elab teine osapool koos alaealise lapsega. Juhul, kui nõnda, siis ei saa keelata alaealisel lapsel vanematele kuuluvat eluruumi kasutada. Palun konsultatsioonil täpsustada asjaolusid.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta