Lastega kolimine ennem lahutuse jõustumist

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lastega kolimine ennem lahutuse jõustumist

30 Aug 2020, 19:48

Tere.

Minu tütrel on tekkinud perekonnas olukord ,kus käsil on lahutus.Peres kasvab kaks alaealist last.Hetkel elatakse üürikorteris. Üürileping on isa nimel, omatakse sissekirjutust.Kuna aga isa on hakanud juba mõndaaega tagasi tarvitama alkoholi ja ka veid mõnuaineid on kooselamine muutunud inetuks. Isa lärmab ja ka pole juhuseid ,kus kukuvad mõned esemed.Nüüd olen otsustanud sekkuda ja hakkasime otsima tütrele uut üürikorterit. Sain aga infot , et isa ei pruugi lubada lastega välja kolida. Inimlikult selle mehega rääkida ei saa .
Minu küsimus ongi, kui olen hagi sisse andnud kohtusse, kas saab kuidagi kolida lastega välja , et sääst lapsi sellest õudusest.Või peame ootama kuni kohus on otsuse langetanud. Lapsed juba niigi häiritud ja kardavad kodust olukorda.Kuidas peaksime toimima , et saaks lastele turvalise kodu võimalikult ruttu.

Tänades Tiia

Re: Lastega kolimine ennem lahutuse jõustumist

31 Aug 2020, 21:51

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Lahutus ei puutu siinjuures niivõrd asjasse. Ka peale lahutust säilub vanematel oma laste suhtes ühine hooldusõigus ja neil tuleb kõiki lastesse puutuvaid küsimusi otsustada üksmeelselt ning kokkuleppel. Sealhulgas ka laste elukoha küsimusi.
Kui ühiselt otsustamine ei ole võimalik on võimalus pöörduda kohtusse hooldusõigusesse muudatuste tegemise avaldusega ning taotleda emale otsustusõigust laste elukoha üle otsustamisel vähemalt lahutuse järgselt. Kui selline hooldusõiguse muudatus on lapse huvides, lahendatakse avaldus tõenäoliselt positiivselt.
Kohtule dokumentide esitamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta