Küsimus elatisraha suuruse muutmise kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus elatisraha suuruse muutmise kohta

02 Sept 2011, 09:31

Tere!
Küsimus järgmine - elatis on kohtulikult määratud 2-le lapsele kokku 1000 krooni aastal 1997, see on siis praeguses vääringus 63,9 eurot kuus, praegune miinimumelatis on 139,01 eurot ühe lapse kohta, 2-le lapsele järelikult 278,02 eurot kuus. Kui palju mul on õigus kehtiva seaduse järgi 2-le lapsele elatist saada? Küsimus tekkis seetõttu, et 2011. aasta jaanuarist alates (kaheksa kuu jooksul) pole laekunud üldse elatisraha, aga kui ma teatan sellest täiturile, siis tahaks teada, millist summat mul on õigus nõuda, kas ainult vana otsuse järgi, 8x63,9 eurot või kehtiva miinimumi järgi 8x278,02 eurot.
Kas peaks kuhugi pöörduma, et elatise summat kaasajastada, kui siis kuhu?

Re: Küsimus elatisraha suuruse muutmise kohta

05 Sept 2011, 19:08

Kohtutäitur saab nõuda üksnes kehtiva kohtulahendi järgi välja mõistetud summat. Selleks, et elatist suurendada, peate pöörduma kohtu poole ja taotlema elatise suurendamist kehtiva miinimumini. Sissenõudjaks on antud juhul lapsed, kui elatist saama õigustatud isikud, lapsevanem on menetluses üksnes seaduslik esindajana ja kohustatud isik on kostja.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta