Lapse hooldusõiguse taotlemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapse hooldusõiguse taotlemine

30 Juul 2020, 17:31

Tere. Minu abikaasal on tütar eelmisest kooselust keda olen kasvatanud peaaegu 6 aastat. Lapse isa lapsega ei suhtle ja abikaasal on ainuhooldusõigus, lapse pärisisa loobus oma hooldusõigusest mõned aastad tagasi. Tahan taotleda ise lapse hooldusõiguse laiendamist endale kuna laps peab mind oma isaks ja siis on lihtsam ka minul näiteks lasteaia ja kooli ning arstilkäimisi ajada. Kas selleks on vajalik ka lapse päris isa nõusolek kui tal pole hooldusõigust enam? Ning mida mul selleks veel vaja ja kuhu ma selle teemaga täpsemalt pöörduma pean?

Re: Lapse hooldusõiguse taotlemine

06 Aug 2020, 13:54

Tere

Hooldusõigus kuulub lapse vanematele. Kasuperel või last hooldaval isikul on võimalik esitada kohtule taotlus otsustusõiguse üle andmiseks last hooldavale isikule. Õiguste üleandmiseks last hooldava isiku (kasuvanem) taotlusel on vaja vanemate nõusolekut. Üleantud õiguste ulatuses on kasuvanemal erieestkostja õigused ja kohustused.
Teie kirjeldatud olukorras võiks aga kaaluda lapsendamist. Lapsendamisega omandavad nii laps kui lapsendaja kõik vanemate ja laste õigused ja kohustused.
Olukorrale kõigist asjaoludest lähtuva õigusliku hinnangu ja Teie soovitud resultaadi saavutamiseks parima valiku tegemiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee Individuaalsel nõustamisel on võimalik koostada ka kõik vajalikud dokumendid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta