Laste hooldusõigus tagasi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laste hooldusõigus tagasi

15 Juun 2020, 20:14

Tere. Mul suur mure. Viis aastat tagasi kui me laste isaga lahutasime, siis ta kohtu kaudu võttis laste hooldusõiguse omale. Kuna ma polnud vaimselt päris terve, siis olin sellega see hetk nõus. Mitu kuud hiljem, kui olin saanud psühhiaatri juurde ja antidepressandid peale, jõudis mulle kohale, et mida ma teinud olen. Praeguseks hetkeks elame koos ja meil vahepeal veel 1 laps sündinud. Omavahelised suhted pole siiski väga head.

Mure seisneb selles, et kas mul oleks võimalik saada mingigi osa laste hooldusõigusest tagasi? Või ,mis ma tegema peaksin, kuhu pöörduma? Palun aidake !

Laste isa ei taha väga midagi tagasi anda, aga mina emana tunnen, et kui me koos elame ja ma enamuse ajast lastega tegelen jne.., siis peaks mul ka ametlikult ikkagi õigus olema otsustada nende üle. Selle üle pidevad tülid.

Re: Laste hooldusõigus tagasi

17 Juun 2020, 12:52

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Teie kirjeldatud olukorras tuleks Teil pöörduda kohtusse ühise hooldusõiguse taastamiseks. Kui vajate kohtule dokumentide koostamisel abi, soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee



Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta