Andmed väljamakstud peretoetuste kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Andmed väljamakstud peretoetuste kohta

29 Aug 2011, 19:59

Soovin saada infot oma lastega seotud ja abikaasale väljamakstud peretoetuste kohta. Esitasin Pensioniametile vastava taotluse, mille olin ka digitaalselt allkirjastanud (st. minu isik on tuvastatav ning seeläbi ka seos toetuste saaja ja lastega, kelle eest nimetatud toetusi makstakse).
Pensioniamet väidab, et tal puudub kohustus minu poolt soovitud andmeid mulle väljastada, viidates "Isikuandmete kaitse seaduse" § 14 lõikes 2 toodud loetelule juhtudest, millal ilma andmesubjekti nõusolekuta võib andmeid kolmandatele
isikutele edastada. Lisaks palub Pensioniamet viidata vastava seaduse paragrahvile, millest tulenevalt on Pensioniametil kohustus mulle soovitud andmeid edastada.
Seoses eelpool kirjeldatuga on mul küsimus, et millise seadusesätte alusel on minul kui hooldusõigust omaval laste isal ja toetuse saaja seaduslikul abikaasal õigus saada vastavast riiklikust institutsioonist teavet oma laste ülalpidamiseks välja makstud summade kohta?
Lisaks väidab Pensioniamet, et pean esitama ka abikaasa nõusoleku soovitud andmete väljastamiseks. Sellise nõude saamisel tekkis mul küsimus, et mille alusel tunnistab kõnealune institutsioon ainult ühe lapsevanema olemasolu ja õigusi? Peretoetuse ja puudega lapse pensioni subjektiks on pigem lapsed, mitte väljamakseid saavad vanemad (st. toetuse saamine eeldab laste olemasolu) ja vanemad on võrdselt nende seaduslikeks esindajateks - on see nii?
Soovin teada, mil moel on mul võimalik soovitud andmetega tutvuda ilma, et peaksin nende saamiseks kohtu poole pöörduma.

Re: Andmed väljamakstud peretoetuste kohta

31 Aug 2011, 18:45

Küsimusest ei ole arusaadav, mis põhjusel nimetatud teavet taotletakse. Kirjast nähtub, et Pensioniametile on teinud avalduse küsija abikaasa toetuse saamiseks. Küsimusest jäi segaseks, kas tegemist on puudega lapsega või on tegemist muud liiki toetusega? Teie kirja põhjal toetan Pensioniameti seisukohta, et Teie taotlus on põhjendamatu. Kuna pole näinud Teie taotlust Pensioniametile (terviktekst), siis pole võimalik lõplikku seisukohta antud osas anda.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta