Alimendid ehk elatisraha lapsele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Alimendid ehk elatisraha lapsele

29 Aug 2011, 13:21

Tere!
Olen oma eksiga kohtuväliselt kokku lepinud rahasumma, millega ma neid toetan. Nii on see olnud juba pea kaks aastat. Probleeme polnud, kuni augustikuuni. Laps veetis oma suvevaheaja viimase kuu minu pool elades (31 päevast siis 18 päeva). Nüüd on tekkinud raha maksmisega seoses eriarvamused. Mina isiklikult arvan, et ei peaks talle tasuma täit summat, kuna emal pole olnud sellel kuul ju lapsele neid kulutusi, mida siis oli, kui laps oli emaga terve kuu koos olles! Olen oma peas leidnud rehkenduse, mis näitab päevaraha, mida ma tavaliselt talle tasun (kokkulepitud summa jagada ühes kuus olnud päevadega võrdub päevasumma), ning kui see päevasumma korrutada nende päevadega, millal laps minu pool elas, siis see maha arvutada kuu alimentidest.
Kas ma teen õigesti või mitte? Isiklikult arvan, et nii oleks õiglane ju lapse suhtes. Olen ju need 18 päeva toitnud, pesnud, aidanud aega sisustada oma rahadest ja siis ei peaks ju mitte tasuma ex muid kulutusi.

Re: Alimendid ehk elatisraha lapsele

02 Sept 2011, 16:18

Elatise saaja õigustatud isikuks on laps, mitte Teie abikaasa. Asjaolu, et laps veetis vaheaja Teie juures, ei anna alust veel elatise vähendamiseks. Kirjast nähtub, et olulised kulutused teeb teine lapsevanem, kus laps elab.


Vastas Maarika Pähklemäe

Re: Alimendid ehk elatisraha lapsele

05 Sept 2011, 08:04

Tere!
Saan siis olukorrast aru, et olen kohustatud tasuma ikka täisalimendi summa vaatamata olukorrale kus laps on üle poole kuu minu juures elanud. Tundub kuidagi ebaõiglane. Selline korraldus ei soosi neid vanemaid kes lapsega koos ei ela. Lihtsam on siis rahad ära maksta ja las siis tegeleb lapsega see vanem kes igakuiselt raha saab! Ja hiljem on ju teisel poolel hea näpuga näidata milline lapsevanem sa oled, et isegi oma lapse vastu huvi ei tunne!

Re: Alimendid ehk elatisraha lapsele

06 Sept 2011, 17:12

Lapsega suhtlemise õiguse realiseerimine peab toimuma heas usus ja eeskätt lapse huvidest lähtuvalt. Elatise maksmine ei asenda vanema ja lapse vahelist suhtlust ja emotsionaalset sidet.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta