Sissekirjutuse registreerimine.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mär 2020, 12:24

Sissekirjutuse registreerimine.

24 Mär 2020, 12:37

Tere,

Mul on küsimused seoses elukoha ja sissekirjutusega. Teismeline noormees saab 15.05.2020 täisealiseks. Sooviksime ta sissekirjutada tema vanaema, minu ema korterisse. Kas sissekirjutusega kaasnevad temal mingisugused õigused? Õigus vanaema korteri müüki nõuda? Õigus vanavanem tänavale tõsta? Kas praegusel korteriomanikul (kuhu ta hetkel sisse kirjutatud) on võimalik teda enda korterist välja kirjutada ilma noormehe enda nõusolekuta? Kuidas on lood pärimisega? Kui noormees on sissekirjutatud, kas temal on esmane pärimisõigus, kui testamenti pole? Kui testament ikkagi vormistada ja noormees oleks pärija, mis kulud sellega kaasneks? Või sellisel juhul ainult pärandi vastuvõtmise summad?

Elukaaslane ostis üksinda pangalaenu võttes maja. Me ei ole abielus. Meil on 4 kuune tütar (tema nimel). Sissekirjutatud oleme kõik antud majja. Tema surma puhul laieneks maja õigus kellele? Ainult tema lapsele? Või ka teistele pereliikmetele (vanematele, vennale)? Kui vormistada sellekohane testament, siis on lihtsam ja kindlam edaspidine asjaajamine?

Testamendi koostamine ja notariaalselt kinnitamine maksab laias laastus kui palju?

Lugupidamisega,

Postitusi: 1813
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Sissekirjutuse registreerimine.

30 Mär 2020, 15:37

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Elukohta registreerimine ei anna isikule mingeid õigusi ega eeliseid. Seda ka mitte pärimise korral. Õigused tekivad lepingutest või seaduse alusel. Nii on õigus ka korteriomanikul isik korterist n.ö. „välja kirjutada“ kui korteri kasutamise õigus on lõppenud (selle aluseks olev leping või kokkulepe on lõppenud).
Kui testamenti ei ole tehtud, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgsed pärijad on abikaasa ja sugulased. Elukaaslane ja tema sugulased pärijate ringi ei kuulu. Seega saab soovitada testamendi koostamist.
Testamendi tegemine maksab 32,55 eurot. Tasu on alati ühesuurune ja see ei sõltu sellest, kui palju on pärandajal vara. Tasu võib kasvada paar eurot, sest kui inimene võtab endale ka ärakirja testamendist, siis maksab ta juurde 0,23 senti ühe ­lehekülje eest.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta