Lapse isa uus naine keelab isal oma eelmisest elust lapsega suhtlemise ja elatise maksmise suuremas summas kui miinimum

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Juul 2012, 13:44

Lapse isa uus naine keelab isal oma eelmisest elust lapsega suhtlemise ja elatise maksmise suuremas summas kui miinimum

29 Nov 2019, 13:40

On tekkinud väljakannatamatu olukord, kus lapse isa uus abikaasa keelab sisuliselt lapse isal oma eelmisest kooselust sündinud lapsega normaalse suhtlemise.
Kohtus mõisteti miinimumelatis, sest mees näitas, et ole võimeline rohkem maksma, väites, et ei ole tema laps. ( Samal ajal ootas tema uus naine kunstlikku viljastamise tulemusena mehelt nõutud last.) Elatise otsus tehti enne kui DNA ekspertiis, mis tõestas, et ta on siiski lapse isa. Senini on maksnud miinimumi ja ei suhtle lapsega üldse, sest väidab, et uus noor naine ei luba- skandaalitseb, et ei tohi suhelda, telefonile vastata, seab mehele oma tingimusi.
Sentigi ei tohi mees elatist rohkem maksta kui kohtuotsuse on märgitud, sest uus naine keelab seda kategooriliselt, kuigi lapse isa võimalused on kordades suuremad, uus naine laristab mehe raha sõbrannade ja oma sugulaste peale. Naine kontrollib 100% mehe telefoni kõnesid, sms-sse, e-posti ja sotsiaalmeedia kontosid, sest mees ei ole paroolidest saladust teinud. Aga naisel on haiglaslik vajadus pidevalt kõike lugeda ja mehe eest ise vastata kirjutajale, helistajale nt nagu eelmisest elust lapse emale. Täiesti võimatu on lapse isaga omavahel ühise lapse elu puudutavaid asju arutada! See peaks olema ainult lapse ema ja isa ja lapse vaheline!
Eelmisest kooselust laps aga on isa sellisest käitumisest psüühhiliselt häiritud, kõik need aastad on isa puudunud, sest uus naine ei luba. Kohtus ta aga lubas, et soovib oma lapse elust osa võtta ja seetõttu jättis kohus osalise hooldusõiguse isale.
Mida siis teha sellises olukorras. Laps ei pretendeeri sellele, et isa temaga koos elaks, lapsel on vaja, et isa oleks tema jaoks olemas, täidaks mitte ainult elatise kohustust miinimum summas vaid et ta oleks olemas, suhtleks lapsega nagu isa.
Kas selline sõnumisaladuse eraelulise isiklikku teabe info rikkumine uue naise poolt ja keeld isal lapsega suhelda, vaimne terror, dikteerimine kui palju mees võib oma lapsele elatist maksta, vaimne terror naise poolt on lubatav?

Postitusi: 1652
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapse isa uus naine keelab isal oma eelmisest elust lapsega suhtlemise ja elatise maksmise suuremas summas kui miini

30 Nov 2019, 12:59

Tere

Ehkki Teie kirjeldatud olukord on tõepoolest kõike muud kui rõõmustav, ei ole võimalik selle suhtes midagi ette võtta, kuni isa ja teama naine ise sellise elukorraldusega rahul on.
Vaevalt, et keegi saab tegelikkuses keelata vanemat oma lapsega suhtlemast, kui vanem ise seda väga soovib. Pigem on siin tegemist olukorraga, kus isa ise ehk ei ole väga entusiastlik ja veeretab vastutuse oma uuele elukaaslasele. Paraku ei ole ühtegi seadust, mis saaks sundida hoolima ja armastama.
Miinimumist suuremat elatist saab nõuda vaid juhul, kui lapsel on miinimumist suuremad kulutused. Sel juhul tuleb olla valmis ka kulutuste suurust tõendama. Vastasel korral kohus seda põhjendatuks ei loe ja suuremat elatist välja ei mõista.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta