Hooldusõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Apr 2013, 11:43

Hooldusõigus

02 Nov 2019, 12:52

Kasvatan üksinda raske puudega 3-4 aastast last, lapse ema huvi ei tunne ega osale ka lapse elus kuidagi. Lapse emalt on elatis välja nõutud aga seda ei maksa, asi on kohtutäituri käes.

Kui suur on % et saan lapse emalt ära võtta hooldusõigused sest kohtute ajaloos on enamus hooldusõiguste lahendid emade kasuks ja millega peaksin arvestama?

Kas peaksin enne kohtusse minekut võtma ühendust lasnamäe linnaosa lastekaitsega ja nad enda ja lapse eluga kurssi viima?

Postitusi: 1732
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Hooldusõigus

07 Nov 2019, 10:50

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Hooldusõigus on vanemate õigus ja kohustus otsustada lapsesse puutuvat ja hoolitseda tema heaolu eest eelkõige lapse parimaid huve silmas pidades. Reeglina on lapsel kaks hooldusõiguslikku vanemat ja varasemalt on kohtud asunud seisukohale, et see on ka lapse parimates huvides. Siiski on võimalik, kui ühise hooldusõiguse teostamine on muutunud võimatuks ja takistab lapsesse puutuvate oluliste otsuste vastu võtmist, nõuda kohtus ühise hooldusõiguse lõpetamist (osaliselt või täielikult, sõltub seda tingivatest asjaoludest) ja ühele vanematest üle andmist. Kohus lahendab avalduse hagita menetluses lähtudes vaid lapse parimatest huvidest ja kaasab kindlasti menetlusse ka kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja. Seetõttu on lastekaitsetöötaja eelnev asjaoludega kurssi viimine hea mõte.
Kas ja millisel määral on õigustatud hooldusõigusesse muudatuste tegemine, saab otsustada kõiki asjaolusid kogumis arvesse võttes. Seetõttu soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee ning koostöös juristiga hooldusõiguse muudatuste ulatus ja vajadus välja selgitada. Jurist aitab Teil koostada ka kohtule esitatava avalduse.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta