Lahutus ja elukoht peale seda

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juul 2019, 22:07

Lahutus ja elukoht peale seda

30 Juul 2019, 22:24

Tere,
Abikaasa soovis lahutust. Pöördus kohtussee. Kohus lahutas. Abikaasa(endine) jätkab elamist samal elamispinnal (elame kolmekesi koos lapsega), ei lahkunud. Elamispind ei ole meie ühisvara ega naise lahusvara. Kas mul on õigust nõuda elamispinna vabastamist? Kuidas toimida?

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lahutus ja elukoht peale seda

31 Juul 2019, 11:27

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et elamispind on Teie lahusvara ja see on ka ühisvara jagamisel kinnitust leidnud. Kui see on nii, komplitseerib eksabikaasa väljatõstmist ühise alaealise lapse olemasolu. Kui just kohtus ei ole ühist hooldusõigust osaliselt lõpetatud, olete mõlemad hooldusõiguslikud vanemad ja Teie eksabikaasal on õigus elada koos lapsega, et teostada oma hooldusõigust. Alaealise lapse n.ö. väljatõstmine ei ole aga võimalik.
Siiski ei pea eksabikaasa saama elamispinda kasutada tasuta. Siin võik abiks olla üüri nõudmine.
Kui aga ühisvara on jagamata, soovitan seda teha. Siis fikseeritakse kohtus ka eluruumi kuulumine Teie lahusvara hulka ja Teie taotlusel võib kohus juba kohtumentluse ajaks reguleerida ühise eluruumi kasutamist.
Kuna küsimuses on mitmeid nüansse soovitan vastuse saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee ning juristiga koostöös kõiki asjaolusid arvestades valida tulemuslikum toimimisviis.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta