Алименты

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Juul 2019, 18:42

Алименты

29 Juul 2019, 18:59

Ребенок переехал жить к отцу,ребенку 15 лет.Как остановить алименты и прекратить выплаты бывшей супруге 100 евро,от государства,так,как отцу придётся возвращать деньги государству.Ребенок переехал на постоянное место жительства,так как не ужилась с отчимом.Ребенок получал помощь от отца,но алименты не выплачивал,не было возможности,так как являюсь опекуном за инвалидом 1 степени...Бывшая супруга получает пособие за ребёнка,100 евро от государства,и еще бегает по судам по алиментам,но там ей был дан ответ,что супруг не имеет возможности платить.Куда обратиться,что бы все это остановить,так,как ребенок уже два месяца живёт со мной.Спасибо.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Алименты

02 Aug 2019, 07:50

Tere

Teie küsimusest selgub, et tegemist on alaealise lapsega, kelle kasuks on elatis isalt kohtuotsusega välja mõistetud ja kes nüüd elab koos isaga,Olukorras, kus hagejalt on kohtulahendiga välja mõistetud elatis alaealise lapse kasuks, ei ole välistatud ülalpidamiskohustuse täitmine muul viisil kui kohtulahendis märgitud igakuise elatise maksmisega. Kui aga asjaolud pärast kohtulahendi tegemist muutuvad ning elatist maksma kohustatud lapsevanem hakkab lapsega koos elama või muul viisil rohkem tema kasvatamises osalema, võib täies ulatuses elatise sissenõudmine täitemenetluses olla alusetu, sest vanem täidab ülalpidamiskohustust vabatahtlikult. Osas, milles elatise sissenõudmine on alusetu, saab kohtulahendi täitmist takistada sundtäitmise lubamatuks tunnistamise hagi esitamisega.
Samuti on võimalik pöörduda lapse nimel kohtusse elatisnõudega ema vastu, kui ema lapse ülalpidamises vabatahtlikult ei osale ja lapsele mõeldud riigi toetused lapseni ei jõua.
Juhin Teie tähelepanu asjaolule, et õigusabifoorumis on võimalik küsimusi esitada ja vastuseid saada ka vene keeles. Selleks tuleks need esitada veebilehel https://v1.juristaitab.ee/ru/forum/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta